Desatero proti bolavému bříšku

Napsal Dětské koliky (») 30. 3. 2011 v kategorii Rady, přečteno: 4030×

Bolavé bříško je problém, který bohužel potká téměř všechny miminka. Osvědčených rad, jak s problémem bojovat, je celá hromada. Od babských receptů až po nejnovější zkušenosti moderních maminek a výzkumů. My jsme pro Vás připravili výběr těch, o kterých se domníváme, že opravdu pomáhají.

1.       Probiotika

Probiotika jsou nezbytnou součástí zdravé střevní mikroflóry a mají za úkol obstarávat její rovnováhu, která je zodpovědná za správnou funkci střev, tudíž i imunity. Je možné pomoci osídlování zažívacího traktu novorozence „přátelskými“ živými Lactobacily jejich dodáním ve formě Probiotických kapek. Obsahují živé bakterie Lactobacillus reuteri Protectis, které jsou tělu zcela přirozené a vytváří v trávicím traktu „přátelské“ prostředí.

2.       Masáže

Jemná masáž ve směru hodinových ručiček podpoří pohyby střev a pomůže uvolnit větry. Na trhu existují i speciální gely, které masáž podpoří.

3.       Čajíky

Osvědčený je fenyklový čaj, který může pít jak maminka, tak i dítě.

4.       Nahřáté bříško

Ideální je pomocí pleny nebo pytlíku s třešňovými peckami, který lze zakoupit v drogerii.

5.       Cvičení nožičkami

Pro uvolnění plynů je dobré miminku tlačit několikrát za sebou nožičky k tělu.

6.       Krmení na dvakrát

Plynatost částečně vzniká i díky hltavému sání miminka, je proto dobré krmit na dvakrát, aby dítě spolykalo co nejméně vzduchu.

7.       Odříhnutí

Po každém krmení nechte dítě pořádně odříhnout, abyste minimalizovali vznik plynů již v žaludku.

8.       Poloha na tygříka

Položte si dítě bříškem na ruku tak, abyste měli jeho hlavičku v dlani a nožičky kolem loktu. V této poloze dítě noste či houpejte.

9.       Nošení a houpání

Nošení připomíná miminku matčinu dělohu a známé pohyby jej uklidňují. Stejně uklidňující je i například mírné houpání či pohupování na velkém gymnastickém míči.

10.   Rektální rourka/ teploměr

Jedna z metod, kterou používaly již generace před námi. Rektální rourku či teploměr opatrně zasuňte do konečníku. Rektální rourku namažeme, případně i oblast kolem řitního otvoru. Vsuneme nerozšířeným koncem za svěrač a dále za mírného a velmi opatrného kroužení a otáčení vsouváme maximálně do 4/5 délky. Při jakémkoliv odporu se nesnažíme vtlačovat, zůstaneme na místě a jen s trubičkou lehce pohybujeme. Po třetím měsíci by se měla používat opravdu výjimečně.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a osm